تغییر محیط اوراكل 8 oracle

مقدمه
اوراكل پر استفاده ترین پایگاه داده ها در سراسر دنیا است تقریبا می توان گفت كه اوراكل روی هر نوع كامپیوتر از كامپیوتر شخصی و مكینتاش گرفته تا مینی كامپیوتر ها وكامپیوتر های بزرگ (mainframe) كار می كند
دسته بندی کامپیوتر و IT
فرمت فایل doc
حجم فایل 433 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 25

تغییر محیط اوراكل 8 oracle

فروشنده فایل

کد کاربری 4421

تغییر محیط اوراكل 8 oracle

مقدمه:

اوراكل پر استفاده ترین پایگاه داده ها در سراسر دنیا است. تقریبا می توان گفت كه اوراكل روی هر نوع كامپیوتر از كامپیوتر شخصی و مكینتاش گرفته تا مینی كامپیوتر ها وكامپیوتر های بزرگ (mainframe) كار می كند. اوراكل تقریبا روی تمام ماشین ها به یك شكل واحد عمل می كند، به طوری كه وقتی كار كردن با آن را روی یك ماشین آموختید می توانید روی هر ماشین دیگری نیز از آن استفاده كنید این واقعیت باعث شده كه اوراكل كاربران و ایجاد كنندگان بسیاری داشته و از سویی نیز دانش ومهارت اوراكل افراد بسیار قابل حمل باشد.

اوراكل یك نرم افزار مدیریت پایگاه های دادهای رابطه ای (جدولی) است. در طبقه بندی سیستم های رابطه ای، اوراكل را جزو سیستم های رابطه ای كامل و هم ردیف سیستم هایی چون supra, Informix می دانند. اما آنچه كه این محصول را از نوع مشابه آن متمایز می كند سهولت یادگیری و استفاده، سهولت نصب و راه اندازی، امنیت مثال زدنی، سرعت قابل قبول و امكانات و ابزارهای فراوان آن است. تردیدی نیست كه سیستم های رابطه ای و از جمله اوراكل، به جهت طبیعت كندشان، در زمینه هایی چون كاربردهای بلادرنگ، قابل استفاده نیستند، اما از سویی نیز توانمندی ‌آنها در ذخیره ی كارا، بازیابی سریع و نیز مدیریت دقیق داده های یك سازمان، در قالبی ساخت یافته و سهل، غیر قابل انكار است.


فهرست مطالب:

مقدمه: 1

تغییر محیط اوراكل. 2

شاخص ها 2

ایجاد شاخص… 5

اعمال یكتایی.. 7

ایجاد شاخص یكتا 8

ایجاد شاخص نقش بیتی (Bitmap) 10

زمان ایجاد شاخص… 12

زمانی كه شاخص نادیده گرفته می شود. 13

تنوع در ستون های شاخص شده. 13

تعداد شاخص هایی كه روی جدول به كار می روند. 14

قرار دادن شاخص در پایگاه داده ها 16

بازسازی شاخص… 17

فضاهای جدولی وساختار پایگاه داده ها 19

فرمان create tablespace. 23

منابع: 27


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *