تیم uw برای ساخت نسل دیگری از كامپیوتر كوانتومی

یك كامپیوتر كوآنتومی در حال كار می بایست آنقدر قدرتمند باشد كه بتواند پاره ای از مشكلات را عرض ثانیه هایی حل نماید كه سریع ترین ابر كامپیوتر موجود ، میلیونها سال طول می كشد تا كامل شود
دسته بندی کامپیوتر و IT
فرمت فایل doc
حجم فایل 87 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 60

تیم uw برای ساخت نسل دیگری از كامپیوتر كوانتومی

فروشنده فایل

کد کاربری 4421

تیم uw برای ساخت نسل دیگری از كامپیوتر كوانتومی

یك كامپیوتر كوآنتومی در حال كار می بایست آنقدر قدرتمند باشد كه بتواند پاره ای از مشكلات را عرض ثانیه هایی حل نماید . كه سریع ترین ابر كامپیوتر موجود ، میلیونها سال طول می كشد تا كامل شود .

برای جستجوی این قدرت محاسبه مقدس ، یك تیم منظم از محققان مهندس و فیزیك در دانشگاه برای به كارگیری نقطه های كوآنتومی ژرمانیوم سیلیكن در ساخت پایه و اساس نسل جدید كامپیوترها ، برنامه ریزی نمودند .

مركز تحقیقات ارتش آمریكا ، از جنبة رقابتی بیش از 30 زیر مجموعه را برای سرمایه گذاری توسط محققان uw مدیسون انتخاب كرد كه با صرف 3 سال و اعطای 5/1 میلیون به این محققان ، ابزار و توانایی منحصر به فرد خود را در جهت پیشرفت یك دروازة كوآنتومی نیمه هادی اصلی یا كیوبیت با هم متحد نماید .

در مركز دنیای اتمی غیر قابل رؤیت محاسبة كوآنتومی ، نقطة كوآنتومی وجود دارد ، یك جعبه ، به جرم نانومتر كه تعداد مشخصی از الكترونها را نگه می دارد

عدد می تواند با تغییر میدان الكتریكی نزدیك نقطه ماهرانه به كار برده شود . یك كامپیوتر كوآنتومی می بایست این نقاط را به كارگیرد تا برتری یك پدیدة كوآنتومی شناخته شده در جایگاه فوق العاده را به دست آورد به عنوان مثال یك الكترون می بایست حالت چرخش خود را در هر دو طرف بالا و پایین را در یك زمان حفظ نماید .

در جایی كه كامپیوتری ( كلاسیك ) حالت بالا و پایین را به كار می برد تابیتهای اطلاعاتی را به صورت 0 و 1 یعنی كدهای دوتایی نشان دهد ، یك كامپیوتر كوآنتومی جایگاه عالی را تحت عنوان كیوبیتها به كار می برد با جایگاه عالی ، یك كیوبیت ، قبل از اندازه گیری نه به حالت 0 و نه 1 می باشد ، بلكه توأماً به عنوان هر دو مورد یعنی 0 و 1 وجود دارد . حالت جفت جفت ، در مرحلة ارتباط نزدیك به هم گره خورده اند .

تعیین بالا یا پایین حالت چرخش یك ذره بر حالت ذرة جفتی اش تأثیر می گذارد .

شگفت انگیزتر این است كه ذره های به هم گره خورده ارتباطشان به حافظه سپرده می شود و اینكه فاصلة بین آنها چقدر است . مسئلة مهمی نیست ، چیزی كه انیشتین آنرا در یك بعد عملی وحشت انگیز می خواند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *