جامعه دیجیتالی

بشر از ابتدای خلقت خود تا کنون چندید عصر یا دوره را طی کرده و به تکامل فعلی خود رسیده است ابتدایی ترین دوره را عصر حجر یا عصر شکار می نامند در این دوره عمده فعالیت انسان شکار حیوانات بوده و به این منظور از ابزارهای اولیه مانند سنگ و چوب و غیره بهره می جسته است
دسته بندی کامپیوتر و IT
فرمت فایل doc
حجم فایل 33 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 10

جامعه دیجیتالی

فروشنده فایل

کد کاربری 4421

جامعه دیجیتالی

بشر از ابتدای خلقت خود تا کنون چندید عصر یا دوره را طی کرده و به تکامل فعلی خود رسیده است. ابتدایی ترین دوره را عصر حجر یا عصر شکار می نامند. در این دوره عمده فعالیت انسان شکار حیوانات بوده و به این منظور از ابزارهای اولیه مانند سنگ و چوب و غیره بهره می جسته است. این عصر هزاران سال به طول انجامید.

با گذشت زمان انسان به تدریج به خاصیت گیاهان و نحوه پرورش آنها پی برد و به کشاورزی و همینطور پرورش حیوانات اهلی روی آورد. و به این ترتیب عصر کشاورزی آغاز شد. این دوره حدود چند صد سال به طول انجامید. با پیشرفت علم در اروپا گذر از دوران رنسانس و همینطور وقوع انقلاب صنعتی کمک کم جهان وارد عصر جدیدی شد که آن را عصر صنعتی می نامند. دراین عصر صنایع شکوفا شدند و تولید انبوه بوجود آمد.

این دوره نزدیک به صد و پنجاه سال ادامه داشت.چیزی که در این دوره ارزشمند بود و مورد مبادله قرار می گرفت همان کالاها و یا خدمات ایجاد شده بود. بعد از این دوره بشر در مسیر تکامل خود پا به عصر اطلاعات یا عصر دانش گذاشت. از ویژگیهای این عصر اهمیت دانش به عنوان منبع اصلی کسب مزیت رقابتی نسبت به سایرین است و در واقع چیزی که در این دوره مورد مبادله و خریدو فروش قرار می گرفت همان اطلاعات بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *