جایگاه وایمکس (Wimax)

Wimax كه از حروف اول نام انجمن كار بین جهانی برای دسترسی مایكروویو (The worldwide interoperability for Microwave Access Forum) گرفته‌شده ، سازمانی غیر انتفاعی متشكل از سازندگان تجهیزات دسترسی بی‌سیم مبتنی بر استاندارد lEEE 80216 می‌باشد كه گسترش و حضور یك سازنده در بازار شبكه‌های بی‌سیم شهری بدون پذیرش در آزمایش‌های این سازمان دشوار می‌باشد
دسته بندی کامپیوتر و IT
فرمت فایل doc
حجم فایل 18 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 10

جایگاه وایمکس (Wimax)

فروشنده فایل

کد کاربری 4421

جایگاه وایمکس (Wimax)

كه از حروف اول نام انجمن كار بین جهانی برای دسترسی مایكروویو (The worldwide interoperability for Microwave Access Forum) گرفته‌شده ، سازمانی غیر انتفاعی متشكل از سازندگان تجهیزات دسترسی بی‌سیم مبتنی بر استاندارد lEEE 802.16 می‌باشد كه گسترش و حضور یك سازنده در بازار شبكه‌های بی‌سیم شهری بدون پذیرش در آزمایش‌های این سازمان دشوار می‌باشد. مؤسسه استانداردهای مخابراتی اروپا موسوم به ETSI نیز در حال كار مشترك با Wimax برای هماهنگ‌سازی استاندارد این سازمان برای شبكه‌های شهری بی‌سیم (موسوم به HYPERMA) با مشخصات مورد پذیرش Wimax می‌باشد.

در شروع لازم است تعریف ساده‌ای از مدولاسیون داشته‌باشیم. اساساً در مخابرات به هر نوع تبدیل و تغییری كه یك سیگنال را آماده عبور از یك محیط ارتباطی خاص می‌ نماید، مدولاسیون اطلاق می‌شود. دستگاه مودم مثلا بسیار خوبی از كاربرد مدولاسیون می‌باشد كه علائم دیجیتالی یك كامپیوتر را به علائم آنالوگ شبیه به صدا تبدیل می‌كند تا امكان گذر از محیط شبكه تلفن را بیابند.

امواج رادیویی گونه‌ای از امواج الكترومغناطیسی بوده كه دارای شكل سینوسی و سرعت سیری برابر با سرعت نور می‌باشند . این امواج برحسب فركانس نوساناتشان درسته‌بندی می‌گردند و قادر به حركت در فواصل طولانی و از طریق هوا هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *